CLLPL's Journal, 12 August 2017

I moja biblioteczka urosła :) Gość sporo książek napisał. zaraz urlop będzie czas na czytanie :)

Diet Calendar Entry for 12 August 2017:
1862 kcal Fat: 173.84g | Prot: 49.50g | Carb: 34.25g.   Breakfast: Łaciate Śmietanka 36%. Lunch: Łowicz Dżem 100% z Owoców Rokitnik, Masło, Makro Pstrąg Wędzony. Dinner: Milk Land Ser Gouda w Plastrach, LCHF Bułka Keto Wg REVY. Snacks/Other: Masło, Efavit Mąka Kokosowa, Wiórki Kokosowe, Jajko. more...

9 Supporters    Support   

1 to 20 of 32
Comments 
ja swoje tez juz mam :) zycie stalo sie o wiele prostsze ;) 
12 Aug 17 by member: sweetka
Fajna kolekcja👌 
12 Aug 17 by member: anetkapapetka
na razie rzuciłem okiem. z tego co widzę gość kładzie spory nacisk na olej koko. Może to i sposób dla tych co nie przepadają za boczkiem i smalcem ? :) 
12 Aug 17 by member: CLLPL
on jest chyba fanatykiem kokosa. ma ponoc nawet osrodek badan nad kokosem i kilka ksiazek o tym jak leczyc olejem z koko ;) te przepisy sa o tyle przyjemne ze nie wymagaja skladnikow z ksiezyca czy 4h stania w garach :) 
12 Aug 17 by member: sweetka
do fanatyków mam trochę rezerwy ;) Ale fakt olej koko jest super :) 
12 Aug 17 by member: CLLPL
Spożywanie tłuszczu, zwłaszcza nasyconego, uważamy za jeden z dziesięciu „śmiertelnych„ grzechów żywieniowych. To błędne przekonanie w dużej mierze napędzane jest wysiłkami marketingowymi W zakresie żywienia niskotłuszczowego, podjętymi przez przemysł spożywczy. Jeśli produkt zawiera niewielką ilość tłuszczu, oznacza to, że klient może go zjeść więcej bez poczucia winy, a im więcej jemy, tym więcej kupujemy. Im więcej kupujemy, tym większe zyski mają producenci, zaś im większy zysk, tym lepiej prosperujący przemysł spożywczy. Chodzi tu o pieniądze, nie o zdrowie. Szaleństwo na punkcie niskotłuszczowego pożywienia nie dokonało niczego, może poza przyczynieniem się do wzbogacenia producentów produktów spożywczych, a naszego tycia. Tak, tycia! Obecnie ludzie ważą więcej niż kiedyś.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
Każdy z nas ma W sobie komórki rakowe tak, ty, ja, wszyscy. Jest to część naszego istnienia. A jednak nie wszyscy chorujemy na raka, ponieważ chroni nas przed tym nasz układ odpornościowy. Wędrujące po naszym organizmie białe krwinki atakują i niszczą komórki nowotworowe tak długo, jak nasz układ immunologiczny działa prawidłowo. Jeśli jego działanie jest niepełne z powodu braku tłuszczu spożywczego lub niedoboru innych składników odżywczych, wówczas nowotwór dostaje przepustkę do rozwinięcia się. Bez tłuszczu i cholesterolu nie tylko byłbyś bezkształtną masą leżącą na podłodze, zupełnie niezdolną do rozmnażania się, lecz także stałbyś się bezbronny wobec nowotworów i chorób wszelkiej postaci, i przede wszystkim byłbyś martwy. Życie bez tłuszczu jest niemożliwe.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
Jednym z głównych problemów z pokarmami i dietami niskotłuszczowymi jest to, że mogą spowodować niedobór składników odżywczych. Twój organizm potrzebuje tłuszczu z pożywienia, by wchłonąć witaminy rozpuszczalne W tłuszczach. ]eśli jesz go za mało, witaminy te przechodzą przez układ pokarmowy, nie przynosząc ci żadnych korzyści. ]uż ten jeden powód sprawia, że diety niskotłuszczowe są niebezpieczne. 
12 Aug 17 by member: CLLPL
A tego nie wiedziałem, ale jaja :) smalec ma większą zawartość procentową wielonienasyconego (47 procent) niz nasyconego (41 procent) tłuszczu, a zatem właściwsze jest nazywanie smalcu tłuszczem wieionienasyconym niż nasyconym.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
Jakiej odpowiedzi udzieliłbyś, jeśli zapytano by cię, które oleje są najzdrowsze? Jeśli odpowiedziałbyś jak Większość ludzi, prawdopodobnie powiedziałbyś, że wielonienasycone oleje roślinne są najlepsze, nasycone tłuszcze zaś najgorsze. Jeśli taka byłaby twoja odpowiedż, prawdopodobnie dałeś się zwieść jak Większość osób, swego czasu ze mną włącznie. W przeciwieństwie do tego, w co kazał nam uwierzyć przemysł olejów roślinnych, nadmierne spożycie olejów wielonienasyconych jest znacznie bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż jednonienasycone, nasycone czy cholesterol. Chociaż potrzebujemy pewnej ilości wielonienasyconych tłuszczów, możemy przesadzić z ich ilością. Jeśli obecnie jesz głównie wielonienasycone oleje roślinne, potrzebujesz zmienić olej. W tym rozdziale dowiesz się dlaczego.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
jest jeszcze jedna fajna ciekawostka odnosnie tluszczy. w zaleznosci od nasycenia maja rozna kaloryke. nawet ponad 10kcal/g ;) 
12 Aug 17 by member: vibo69
Dopiero co dyskutowaliśmy o tłuszczach trans, czyli czy smażyć na roślinnych czy nie. Masło czy margaryna tu badanie: The New England Journal of Medicine opisuje Wyniki 14-letniego badania naukowego, obejmującego ponad 80 000 pielęgniarek i pielęgniarzy (New England journal ofMedicine, 20 listopada 1997). W badaniu przeprowadzonym na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego Harvarda i W Bostońskim Szpitalu dla Kobiet udokumentowano 939 zawałów serca. Ryzyko wystąpienia ataku serca wśród kobiet spożywających największe ilości tłuszczów trans było o 53 procent wyższe, niż u spożywających ich znacznie mniej.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
A tu badanie wskazujące na związek ze spożyciem tłuszczy trans a cukrzycą: Kwasy tuszowe trans wpływają nie tylko na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Według badania naukowego przeprowadzonego i przedstawionego przez dr n. med., Mary Enig, krwinki czerwone we krwi małp karmionych margaryną zawierającą tłuszcze trans nie wiązały insuliny w takim stopniu jak innych, nie karmionych tłuszczami trans7. Takie wyniki wskazują na związek z cukrzycą. Tłuszcze trans wiązano już z powstawaniem różnego rodzaju chorób, włącznie z nowotworami, chorobą niedokrwienną serca, stwardnieniem rozsianym, zapaleniem uchyłków, cukrzycą oraz innymi stanami zwyrodnieniowymi. 
12 Aug 17 by member: CLLPL
Dieta ketogenna - bardzo ciekawa książka. Nie dam rady wszystkiego wkleić. Jedynie punktu o czym jest :) Dalej było o wolnych rodnikach, które są odpowiedzialne za starzenie i nowotwory. Tłuszcze trans również za to odpowiadają. Całe gotowe żarcie, fastfood, smażenie na roślinnych, margaryna to tłuszcze trans. Olej w butelce zamienia się na trans pod wpływem światła a rafinowany roślinny nie zmienia smaku, czyli nie poznasz że się zepsuł. jedynie nasycone i jednonienasycone są bezpieczne pod warunkiem iż nie przekracza się temp dymienia. 
12 Aug 17 by member: CLLPL
Cofnijmy się zatem do roku 1878. ]akie tłuszcze i oleje jedli Wtedy twoi prapradziadkowie? Powszechnie uzywali wówczas smalcu (tłuszcz wieprzowy), łoju (tłuszcz wołowy), masła, olejów kokosowego i palmowego, a w mniejszym stopniu oliwy z oliwek. Nie dysponowali oni wtedy odpowiednią technologią, by wyhodować doskonałej jakości kukurydzę, soję, rzepak czy inne oleje wielonienasycone. Tak więc nasi przodkowie, którzy nigdy nie słyszeli o takiej chorobie jak zawał serca, jedli przede wszystkim tłuszcze zwierzęce, naszpikowane cholesterolem i tłuszczami nasyconymi, a efekty ich diety były wyraźne i jednoznaczne: choroby serca, nowotwory, oba typy cukrzycy, otyłość oraz szereg innych chorób współczesnej cywilizacji były rzadkością.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
dlaczego tłuszcze zwierzęce są złe? Po raz pierwszy cholesterolową hipotezę chorób serca postawił badacz naukowy Ancel Keys W latach 50. XX wieku. W oparciu o dane z 6 krajów (Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Anglii, Włoch i Japonii) wykazał związek pomiędzy ilością spożywane go tłuszczu a wskaźnikiem śmiertelności na zawał serca: im więcej spożytego tłuszczu, tym wyższy wskaźnik. Za głównego winowajcę Keys uważał zwłaszcza tłuszcze nasycone. ]ego hipoteza została natychmiast przyjęta jako odpowiedź na długo poszukiwane wyjaśnienie nagłego wzrostu liczby zgonów na zawał serca. Jednak przełomowe badanie Keysa miało poważną wadę. Bardzo starannie wybrał dane. Posiadał informacje z 22 krajów, lecz wykorzystał tylko te potwierdzające jego hipotezę. Dane pochodzące z pozostałych krajów nie tylko nie popierały jego hipotezy, ale wręcz obalały ją. Na przykład wskaźnik śmiertelności z powodu zawału serca W Finlandii był 24 razy wyższy niż W Meksyku, chociaż spożycie tłuszczu W obu tych krajach było prawie identyczne. A oto inny przykład: w Stanach Zjednoczonych wskaźnik zgonów w skutek chorób serca jest znacznie wyższy niż we Francji, choć Francuzi zjadają dużo więcej tłuszczów nasyconych i cholesterolu. Jeśli dokładnie przyjrzeć się danym żywieniowym ze wszystkich krajów, którymi dysponował Keys, staje się jasne, że nie istnieje korelacja pomiędzy spożyciem tłuszczów nasyconych a chorobami serca. Nie bacząc na to, lekarze poszukiwali przyczyny drastycznego wzrostu zachorowań na zawał serca tuż po pierwszej połowie XX wieku. Teoria ta dostarczała pasującej odpowiedzi, a ponieważ w tamtych czasach nie było żadnej innej, hipoteza Keysa szybko przyjęła się, stając się dominującym przekonaniem o pierwotnej przyczynie chorób serca.  
12 Aug 17 by member: CLLPL
CLLPL Myślisz , że nasi prapradziadkowie używali oleju kokosowego i palmowego ? (Czy ja źle przeczytałam? xd ). Śmiem w to wątpić :P  
13 Aug 17 by member: nieidealna.
Nasi na pewno nie, nie używali również oliwy z oliwek. Nasi używali smalcu, łoju i masła. W rejonach świata w których używano olej kokosowy, nie używano za to masła, albo smalcu. Chodzi o to, że nie używano olejów roślinnych które obecnie się promuje. Tak jak napisałem to są fragmenty i nie jestem w stanie przytoczyć całości :) Jeśli ktoś już upiera się na oleje roślinne to koniecznie nierafinowane i trzeba trzymać w lodówce. Nie wolno ich podgrzewać. 
13 Aug 17 by member: CLLPL
Teraz się zgadza ;) Ja również jestem przekonana, że moi przodkowie jedli smalec i masło.  
13 Aug 17 by member: nieidealna.
dlatego napisałem, że to fragmenty :) jak kogoś zainteresuje temat, kupi całą książkę :) 
13 Aug 17 by member: CLLPL

     
 

Submit a Comment


You must  sign in to submit a comment
 

Other Related Links

Members



CLLPL's weight history


Get the app
    
© 2024 FatSecret. All rights reserved.