supplements

previous topic · next topic
teresa gale

Joined: Jan 08
Posts: 3

      quote  
Posted: 05 Jan 2008, 15:35
I'm getting ready to start the diet. How are the supplements? Are they really important? I hate to take pills. Did anyone buy the kit or did you buy the supplements from a health food store? Which would be better?
DOOLEY

Joined: Apr 07
Posts: 37

      quote  
Posted: 05 Jan 2008, 15:44
I have done both and find it much easier and cheaper just to buy the Fat Flush Kit from Unikey. You will also be taking a lot less pills everday cause all the stuff you need is packed into the kit. 1-weightloss 2- gla and 1- vitamin twice a day is what I take. You can take 1-weightloss for a third time during the day as recommended.

wayiwas

Joined: Oct 07
Posts: 34

      quote  
Posted: 05 Jan 2008, 20:22
the kit is on sale now- 15% off & it's chesper to buy kit than to buy individually- even from unikeyhealth



Forum Search
Advanced forum search



Latest Posts

Crabby-Can't exercise
Oh, does this ever stink! I get all focused on starting this life-style-eating-changeover in conjunction with a feasible exercise plan I can stick to....only to get pulled muscles-one after the other. ...
by Annie42 on 08 Feb 16 02:58 PM
Anyone heard of SARMS?
Well, I appreciate all of ya all's concern for my health, but I'd rather take something that in tests don't have the side effects that FDA-approved drugs have. I have no joint pain from my ...
by PinkNinjitsu on 08 Feb 16 01:41 PM
creating and saving my recipes
Right. I've had some out there for years. Looks like a sleepy corner of the website they don't update. But it's useful to me for those recipes that I eat on occasion.
by Draglist on 08 Feb 16 08:20 AM
Healthy Snacks
thank you all , I will try to make them thank you
by Saige18 on 08 Feb 16 05:57 AM
Math help with Keto diet
Hopefully by "working out" you're lifting weights and not just doing cardio. If you are lifting AND in ketosis, you're doing everything possible to retain/maintain/grow muscle as you ...
by Frosty Heimdall on 08 Feb 16 05:01 AM

Member Tip

average member ranking
by member Not2Late
This is a great time to make your own cranwater while they are in season. I get a bag of cranberries for 99 cents here so you are saving bundles; it is however, a little time consuming.
17 Nov 08 for diet Fat Flush Plan